Czas Mamy

to grupa on-line dla kobiet, które chcą
wzmocnić siebie na macierzyńskiej drodze

Te spotkania są dla Ciebie jeśli:

 • dobrze się czujesz w roli mamy albo wręcz przeciwnie
 • uwielbiasz być ze swoją rodziną albo marzysz o przeprowadzce na bezludną wyspę
 • wychowujesz jedno dziecko albo liczną gromadkę
 • jesteś mamą maluchów, a może nastolatków, a może jednych i drugich
 • jesteś mamą na domowym etacie lub mamą aktywną zawodowo
 • jesteś w szczęśliwym związku, a może przeżywasz wiele trudności w relacji albo sama wychowujesz dziecko

Spotkania grupy to:

kameralna grupa maksymalnie 10 mam

miejsce gdzie każda mama jest wysłuchana i zaakceptowana z tym co przeżywa

czas na wyciszenie się i naładowanie życiowych akumulatorów

kobieca moc i wsparcie

Spotkania grupy poprowadzą trenerki, kobiety, matki

Anna Skubisz - Czarnomska

Psycholog z wieloletnim doświadczeniem diagnostyczno-terapeutycznym. Przeszła liczne kursy i szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dzieciom, młodzieży i ich rodzinom. Absolwentka Szkoły Prowadzenia Grup Wsparcia dla Rodziców w Fundacji Sto Pociech w Warszawie. Zajmuje się zarówno pracą indywidualną, jak i grupową. Prywatnie szczęśliwa żona i mama Karolinki, Stasia oraz Emilki, którzy nieustannie są dla niej źródłem radości i licznych niespodzianek, codziennym wyzwaniem i największą motywacją do rozwoju jako człowiek, psycholog i mama. Od niedawna właścicielka małego zwariowanego psa.

Maryla Brogowska

Pomysłodawczyni i założycielka Mamy Relacje. Niestrudzenie zabiega o prawa rodziców do odpoczynku i własnego rozwoju. Bezgranicznie zakochana w swoim dziecku, którego zachowanie nieraz wyprowadza ją daleko poza granice własnego komfortu. Absolwentka Socjologii i Kulturoznawstwa. Certyfikowana trenerka oraz trenerka grup wsparcia dla rodziców - absolwentka Szkoły Trenerów Meritum w Katowicach oraz Szkoły Prowadzenia Grup Wsparcia dla Rodziców w Fundacji Sto Pociech w Warszawie. Zafascynowana pracą z ciałem, a w szczególności tańcem improwizowanym i metodą Feldenkraisa.

O mojej drodze do prowadzenia grup wsparcia możesz więcej przeczytać w wywiadzie w Info Magazyn Lubelski

Informacje praktyczne

Terminy

Grupa to cykl 10 spotkań raz w tygodniu - czwartki 20.00 - 22.00 

Start 21 stycznia 

Zakończenie 25 marca

Miejsce platforma Zoom. 

Przed spotkaniem otrzymasz link do spotkania.

Jak przygotować się do spotkania on-line

Odpowiednie miejsce

Znajdź spokojne miejsce do rozmowy, gdzie nikt z domowników nie będzie Ci przeszkadzał. Poza domem dobrze się sprawdza np. samochód.

Twój komfort

Miej pod ręką kubek ulubionej herbaty. Przyjście na stacjonarną grupę zawsze było okazją do spokojnego wypicia herbaty i tę tradycję chcemy kontynuować on-line.

Dziecko

W spotkaniu może towarzyszyć Ci dziecko, którego wiek nie przekracza 12 miesięcy. Starsze dzieci nie mogą brać udziału w spotkaniu. Jest to podyktowane zarówno troską o potrzeby dzieci, jak i potrzebami mamy.

Jakość połączenia

Na komputer lub telefon pobierz bezpłatną aplikację Zoom. Bez względu na to z jakiego urządzenia korzystasz zadbaj o to, by bateria była dobrze naładowana. Miej także pod ręką ładowarkę. Jeśli korzystasz z telefonu przyda się uchwyt lub podpórka pod telefon.

Dźwięk i wideo

By móc dzielić się tym co w nas żywe, potrzebujemy widzieć swoje twarze oraz dobrze się słyszeć dlatego do wzięcia udziału w spotkaniu potrzebne jest połączenie przez kamerę oraz mikrofon. Przydadzą się również słuchawki, dzięki którym lepiej można wczuć się w rozmowę.

Poufność

W trakcie spotkań obowiązuje zasada poufności, to znaczy, że nie mówimy poza grupą o przeżyciach innych uczestniczek. Spotkania nie są nagrywane.

Masz pytania?

Jak przebiegają spotkania grupy?

Każde spotkanie ma stałe ramy. Rozpoczynamy je rundą początkową, w czasie której każda uczestniczka ma możliwość powiedzenia, co aktualnie dzieje się w jej życiu. Następnie wspólnie wybieramy temat o którym rozmawiamy danego dnia. Spotkania zawsze kończą się rundą końcową, w której każda z nas zbiera co było ważne dla niej w tym spotkaniu.

Nie mam ochoty mówić o wszystkich osobistych rzeczach. Czy muszę to robić?

Zasada dobrowolności to bardzo ważna reguła spotkań grupy. To Ty decydujesz co chcesz powiedzieć. Odwaga w mówieniu o sobie jest zaraźliwa - jeśli ktoś w naszej obecności mówi o trudnych dla siebie sprawach często i my zdobywamy się na odwagę by powiedzieć z czym jest nam trudno. W grupie obowiązuje nas także zasada poufności to znaczy nie dzielimy się z innymi tym, co usłyszałyśmy od innych uczestniczek.

Czy otrzymam fakturę?

Tak.

Nie mogę uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. Czy w takiej sytuacji płacę za wszystkie spotkania?

Cykl 10 spotkań grupy Czas Mamy stanowi jedną całość. Może się oczywiście zdarzyć, że z przyczyn losowych ktoś nie będzie mógł pojawić się na spotkaniu. Płatność odbywa się za cały cykl i nie ma możliwości zwrotu za spotkania, w których się nie uczestniczyło. Ze względu na osobisty charakter spotkań nie ma także możliwości odrobienia takiego spotkania z inną grupą.

Czy w spotkaniach mogę uczestniczyć razem z przyjaciółką?

Twoja przyjaciółka także może zapisać się na spotkania grupy. Zanim obydwie podejmiecie decyzję o zapisie na tę samą grupę weźcie pod uwagę, czy o wszystkich sprawach jesteście gotowe mówić w swoim towarzystwie. Czasami bywa tak, że przy bliskiej osobie trudno jest poruszyć jakiś temat, za to w grupie z początku obcych nam osób łatwiej jest nam się otworzyć. Może lepszym pomysłem będzie, gdy przyjaciółka zapisze się na inną edycję?

Mam inne pytanie. Gdzie mogę je zadać?

Napisz do mnie na maryla@mamyrelacje.pl

Weź udział w spotkaniach
i zainwestuj w swój dobrostan mamy

3x139zł

3 raty po 139 zł każda

I rata do 18 stycznia
II rata do 10 lutego
II rata do 10 marca

1x349zł

ZAMIAST 417zł

przy wpłacie całości
do 18 stycznia rabat 68 zł
od kwoty 417 zł

Do końca zapisów pozostało:

-369Dni 00Godziny -2Minuty -28Sekundy

Te spotkania są dla Ciebie jeśli:

 • czasami  jako mama przeżywasz bezradność, złość, samotność i inne trudne uczucia
 • chcesz być wysłuchana bez oceniania i krytyki
 • chcesz poznawać swoje potrzeby i uczyć się o nie dbać

Te spotkania nie są dla Ciebie jeśli:

 • szukasz gotowych rozwiązań co robić, by dziecko lepiej spało, jadło itp.
 • szukasz gotowej do użycia wiedzy
 • znajdujesz się w dużym kryzysie psychicznym. Spotkania grupy mogą wesprzeć psychoterapię lub/i leczenie farmakologiczne, ale ich nie zastąpią.