Grupa wsparcia i rozwoju dla kobiet w ciąży

Edycja wiosna 2021

Zapraszam Cię na grupę, jakiej mi kiedyś bardzo brakowało. Zapraszam Cię na grupę wsparcia i rozwoju, na której  najważniejsza jesteś TY SAMA.. Ty, Twoje potrzeby, emocje, to co czujesz, co Cię cieszy, czego się obawiasz. Zapraszam Cię na grupę, na której spotkasz się z kobietami w takiej samej sytuacji jak Ty.

Grupa wsparcia i rozwoju dla kobiet w ciąży edycja wiosna 2021

 • Jesteś w ciąży i spodziewasz się przyjścia na świat pierwszego dziecka
 • Jesteś już mamą i będąc w kolejnej ciąży masz więcej przestrzeni, by przyjrzeć się sobie i swoim potrzebom
 • Będąc w ciąży doświadczasz różnych, czasami skrajnych uczuć
 • Masz dość pandemii i przeżywania swojego stanu w samotności
 • Z powodu ciąży wymagasz leżenia w domu lub hospitalizacji
 • Już teraz chciałbyś zacząć budować swoją wioskę wsparcia

Kiedy sama byłam w ciąży robiłam bardzo wiele ważnych rzeczy: zdrowo się odżywiałam, regularnie chodziłam na wizyty i badania kontrolne, do szkoły rodzenia, na specjalne zajęcia ruchowe. Czekając na dziecko kupiłam najlepszy na świecie wózek, łóżeczko, fotelik. Widziałam, że poród i zajmowanie się maluchem to będzie skok na głęboką wodą, ale byłam dobrze przygotowana. Zrobiłam wszystko jak należy i miałam wszystko co potrzeba. Nie chcę Ci przez to powiedzieć, że wizyty kontrolne nie są potrzebne, czy zajęcia w szkole rodzenia są zbędne, bo to nieprawda. W tych wszystkich przygotowaniach do porodu nie wzięłam jednak pod uwagę jednego czynnika - SIEBIE.

Kim ja wogóle jestem? Czego potrzebuję? Co lubię, a czego nie? Co mnie wspiera? Za chwilę miałam zostać mamą, czas o sobie zapomnieć, prawda? A jak nie zapomnieć, to na pewno nie roztkliwiać się nad sobą nie wiadomo ile. Dziś wiem, że takie myślenie nie pomaga. Za to pomaga troska o siebie. Czas bycia w ciąży to dobry moment, by zatroszczyć się o siebie z czułością i uwagą.

Tematy przewodnie spotkań

🌺Ja u progu przejścia

Jak się czuję? Czego potrzebuję? Czego się obawiam? Co mnie wspiera? 

🌺 Kim jestem?

Kim jestem? Co jest dla mnie ważne? Jaką już przeszłam drogę?

🌺 Ciało mój dom

Jak się czuję w swoim ciele? Jak jest teraz? Jak to było, zanim zaszłam w ciąże? 

🌺Kobiety w moim rodzie

Jakie są Twoje korzenie kobieto? Kto Cię urodził? Kto wykarmił? Jak rodziły kobiety w Twoim rodzie? Jak Ty przyszłaś na świat?

Na to spotkanie przydadzą się zdjęcia kobiet z Twojej rodziny lub bliskich Ci kobiet, Twoje pierwsze zdjęcie, zdjecia kobiet w ciąży z Twojej rodziny.

 

🌺Matka karmiąca

Korzystając z archetypów 13 pierwotnych matek klanowych przyjrzymy się bliżej archetypowi Matki Karmiącej. Jak widzę Matkę Karmiącą we mnie? Czego oczekuję ode mnie świat, a czego ja sama chcę dla siebie i swojego dziecka? 

🌺Perfekcyjna Pani Domu

Bardzo dobrze znam tę wytworną damę, która postanowiła się do mnie wprowadzić razem z nowo narodzonym dzieckiem. Z doświadczenia wiem, że zagląda do wielu mam, dlatego już teraz będziemy się z uwagą jej przyglądać.

🌺Moja wioska wsparcia

Jakie są moje potrzeby? Od kogo mogę mieć wsparcie? Jak chciałabym, by wyglądało moje życie po przyjściu na świat dziecka?

Informacje praktyczne

Terminy

Grupa to cykl 10 spotkań raz w tygodniu - wtorki 13.00 - 15.00 

Start 23 marca 

Zakończenie 25 maja

Miejsce platforma Zoom. 

Przed spotkaniem otrzymasz link do spotkania.

Jak przygotować się do spotkania on-line

Odpowiednie miejsce

Znajdź spokojne miejsce do rozmowy, gdzie nikt z domowników nie będzie Ci przeszkadzał. Poza domem dobrze się sprawdza np. samochód.

Twój komfort

Miej pod ręką kubek ulubionej herbaty. Przyjście na stacjonarną grupę zawsze było okazją do spokojnego wypicia herbaty i tę tradycję chcemy kontynuować on-line.

Dziecko

W spotkaniu może towarzyszyć Ci dziecko, którego wiek nie przekracza 12 miesięcy. Starsze dzieci nie mogą brać udziału w spotkaniu. Jest to podyktowane zarówno troską o potrzeby dzieci, jak i potrzebami mamy.

Jakość połączenia

Na komputer lub telefon pobierz bezpłatną aplikację Zoom. Bez względu na to z jakiego urządzenia korzystasz zadbaj o to, by bateria była dobrze naładowana. Miej także pod ręką ładowarkę. Jeśli korzystasz z telefonu przyda się uchwyt lub podpórka pod telefon.

Dźwięk i wideo

By móc dzielić się tym co w nas żywe, potrzebujemy widzieć swoje twarze oraz dobrze się słyszeć dlatego do wzięcia udziału w spotkaniu potrzebne jest połączenie przez kamerę oraz mikrofon. Przydadzą się również słuchawki, dzięki którym lepiej można wczuć się w rozmowę.

Poufność

W trakcie spotkań obowiązuje zasada poufności, to znaczy, że nie mówimy poza grupą o przeżyciach innych uczestniczek. Spotkania nie są nagrywane.

Do końca zapisów pozostało:

-567Dni -16Godziny -43Minuty -10Sekundy

Te spotkania są dla Ciebie jeśli:

 • chcesz być bliżej siebie i swoich potrzeb
 • chcesz przyjrzeć się uważniej temu kim jesteś
 • chcesz się o siebie zatroszczyć
 • chcesz nabrać pewności w tym, czego sama pragniesz
 • chcesz uczyć się jak budować swoją wioskę wsparcia

Te spotkania nie są dla Ciebie jeśli:

 • szukasz medycznych informacji o czasie ciąży, połogu czy zajmowaniu się noworodkiem
 • szukasz wskazówek co zabrać do szpitala, jak skompletować wyprawkę dla malucha, przygotować pokoik dziecięcy itp. 
 • nie chcesz skupiać się na tym jak się czujesz, czy co aktualnie przeżywasz
 • znajdujesz się w dużym kryzysie psychicznym. Spotkania grupy mogą wesprzeć psychoterapię lub/i leczenie farmakologiczne, ale ich nie zastąpią.