Najczęściej zadawane pytania
na temat grup wsparcia

Do udziału w grupie zachęcamy każdego rodzica. Z doświadczenia wiemy, że w codziennym życiu nie zawsze jest czas, by po prostu cieszyć się z tego, że jest się rodzicami. Nawet niewielkie trudności, które mogą wydawać się błahe warto z siebie wyrzucić. A nikt tak nie zrozumie rodzica jak inny rodzic. Szczególnie zachęcamy do przyjścia na grupę, gdy pojawia się nowy etap w życiu rodziny – narodziny pierwszego lub kolejnego dziecka, powrót do pracy, pójście dziecka do szkoły itp.

Pierwsze spotkanie grupy to czas, byśmy mogli trochę bliżej się poznać oraz ustalić zasady działania grupy. W trakcie spotkań grupy nie omawiamy z góry ustalonych tematów, a skupiamy się na tym, z czym przychodzą uczestnicy, co się aktualnie dzieje w ich życiu. Na każdym spotkaniu uczestnicy mają możliwość powiedzieć o tym, co ich aktualnie najbardziej dotyka. Jest także miejsce na pracę, kiedy jeden rodzic więcej opowiada o sobie, a pozostałe osoby słuchają i dzielą się swoimi doświadczeniami.

Dziecko poniżej 12 miesięcy może towarzyszyć Ci w spotkaniach grupy on-line Urodziłam Życie. Starsze dzieci oraz starsze rodzeństwo nie może uczestniczyć w spotkaniach. Jest to podyktowane zarówno troską o potrzeby dzieci, jak i potrzeby rodziców. Nawet maluszki już dobrze czują co przeżywają rodzice, dzieci rozumieją więcej niż nie raz nam się wydaje.

Praca w grupie przeznaczona jest dla wszystkich rodziców, bez względu na to czy jest to mama, czy jest to tata. Każda osoba w grupie wnosi swoje osobiste doświadczenia i przeżycia. Każda grupa będzie pracowała inaczej, ponieważ każdy z nas jest inny i nie ma to znaczenia ile mam a ile ojców uczestniczy w grupie. Natomiast zachęcamy by para nie przychodziła razem na jedną grupę, ale brała udział w dwóch różnych grupach. Z doświadczenia wiemy, że bycie nawet w najlepszej relacji bywa czasami trudne, gdy na świecie pojawiają się dzieci. Rodzicielka Grupa Mocy jest po to, by zadbać o swoje emocje. Lepiej, żeby partner czy partnerka mogli także o nie zadbać w czasie spotkań swojej grupy.

.

Cykl 10 spotkań stanowi jedną całość. Ze względu na osobisty charakter pracy w trakcie spotkań grupy nie mogą dołączać nowi uczestnicy. Może się oczywiście zdarzyć, że z przyczyn losowych ktoś nie będzie mógł pojawić się na spotkaniu, nie ma jednak możliwości odrobienia takiego spotkania z inną grupą.

Doskonale wiemy, jak trudno wygospodarować czas dla siebie gdy się jest rodzicem. Wiemy, ile logistyki wymaga poukładanie rodzinnego życia w taki sposób, by można było przyjść bez dzieci na spotkanie.Warto jednak zadbać o taki czas. Będąc rodzicami działamy na najwyższych obrotach przez wszystkie dni w roku. Spotkania grupy to czas, w którym możemy spojrzeć na siebie jakby z lotu ptaka. Możemy się przyjrzeć, czego nam brakuje, co możemy zrobić dla siebie, dla swoich dzieci, dla związku. Bycie w grupie to prawdziwy rodzicielski zastrzyk mocy.

Load More